Služby

Vstupné vyšetrenie:

Na vstupnom vyšetrení pacientovi urobíme panoramatický snímok, popr. intraorálne snímky pre detekciu všetkých kazov. Súčasťou je vyšetrenie chrupu, slizníc, jazyka, ale aj čeľustného kĺbu, uzlín a pod. Záverom je zhodnotenie stavu a navrhnutie plánu liečby. Naším cieľom sú zdravé zuby, zdravé ďasná, či vysnený žiarivý úsmev.

Protetika

Keď už došlo ku značnej strate vlastného zuba, alebo je zub po ošetrení koreňových kanálikov, volíme zubné korunky. Zub najskôr brúsime, následne odtlačkujeme. Laborant vytvorí zubnú korunku, ktorú v ďalšej návšteve nacementujeme na zub.

Protetika sa však zaoberá aj náhradou zubov, o ktoré ste už prišli. V našej ambulancii robíme mostíky, ktoré nahradia chýbajúci zub/zuby.

Keď už chýba zubov viac, volíme snímacie náhrady popr. pri bezzubosti totálne náhrady.


Parodontológia:

Mnohí určite poznajú pojem parodontitída/parodontóza. Toto ochorenie vzniká na základe nesprávnej techniky čistenia zubov, kedy sú najskôr postihnuté ďasná a až neskôr dochádza k postihnutiu parodontu - závesného aparátu zubu. Následkom býva kývavosť zubov, rotácia - zuby sa krivia, povystúpenie zubu z lôžka, bolesť, mravenčenie, atď.

Jedinou liečbou je pravidelná dentálna hygiena spolu so správnou technikou čistenia zubov.
Aj s týmto Vám pomôžeme.

Konzervačné zubné lekárstvo:

Zahŕňa preventívne prehliadky, diagnostiku a liečbu zubného kazu. Staráme sa o Vaše zuby, aby Vám vydržali, čo najdlhšie.

Endodoncia:

Keď už zub začne bolieť je nutné pristúpiť k endodoncii, to znamená vyčistiť koreňové kanáliky a zaplniť ich.

Estetika:

Vždy je našim zámerom prinavrátiť pacientom úsmev. Mať zdravé zuby je jedna vec. Ale mať zdravé a krásne zuby, to je vec druhá. Radi si vypočujeme Vaše predstavy o úsmeve, aby sme vedeli pracovať aj na detailoch, na ktorých záleží.


Vytvorte si webové stránky zdarma!